Anasayfa  /  Haberler  /   İHL`lilerden İlgi Çeken Mehter Takımı
HIZLI MENÜ
İHL`lilerden İlgi Çeken Mehter Takımı
Tarih : 11 Mayıs 2021     Kategori : GENEL
İHL`lilerden İlgi Çeken Mehter Takımı
Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam-Hatip Lisesi (UFSM) öğrencileri Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıldönümünde İstanbul’da yapılan törenlerde bütün dikkatleri çekmeyi başardılar

İstanbul Valisi Veyis Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımı ile Fatih’te Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gerçekleştirildi. İstiklal Marşının okunmasının ardından töreni izlemeye gelen vatandaşları selamlayan İstanbul Valisi Vasip Şahin bir konuşma yaptı.  Cumhuriyetin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olduğunu söyleyen Vali Şahin,  "Demokratik Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek, hepimizin milli görevi olmalıdır" dedi.

UÇAKLAR YOKTU

Konuşmanın ardından geçiş töreni başladı. Sivil ve askeri okulların katıldığı törende en büyük ilgiyi zırhlı askeri araçlar ve mehteran  takımı içindeki İmam Hatip Liseli Afrika kökenliler gördü.  Şaşkın bakışlar arasında coşkuyla karşılanan ve alkışlanan mehter takımının nereden çıktığı halk arasında merak uyandırdı. Siyasi mehter takımının, Afrikalı öğrencilerin de aralarında bulunduğu Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam-Hatip Lisesi, (UFSM) öğrencilerinden oluştuğu ortaya çıktığında ise öğrenciler takdir ile karşılandı.