Anasayfa  /  Haberler  /   Yazarlar Okullarda Projesinin Bu Ayki Konuğu Halit Bekiroğlu
HIZLI MENÜ
Yazarlar Okullarda Projesinin Bu Ayki Konuğu Halit Bekiroğlu
Tarih : 11 Mayıs 2021     Kategori : GENEL
Yazarlar Okullarda Projesinin Bu Ayki Konuğu Halit Bekiroğlu

Yazarlar Okullarda Projesi,  Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde,  yeni konu ve konuklarla  devam ediyor. Bir birinden değerli  konukların konuşmacı  olarak davet edildiği ve öğrenciler ile buluştuğu Yazarlar Okullarda Projesinin bu ayki konuğu, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu idi. 

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde yapılan programa imam hatip öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve Şube Müdürü Ali Rıza Aka’nın katıldığı programda Halit Bekiroğlu, “ÖNDER Gençlik” konulu bir sunum yaptı. Önder gençliğin sadece lider kadrolarda, siyasette, yönetimde değil hayatın her alanında önder olması gerektiğini anlatan Bekiroğlu, Önder Gençlikte bulunması gereken hasletlerden bahsetti. Okumanın önemine vurgu yapan Bekiroğlu, “Kitap en güzel dosttur.” sözünün kendi hayatında bulduğu değere değindi. Okumamanın insana kattığı değere vurgu yapan Bekiroğlu, “Okuyan insan hem zihin dünyasında, hem yaşantısında başarılı olur.” dedi. Önder’in aynı zamanda kişinin yaptığı işi iyi yapan insan demek olduğuna da vurgu yapan Bekiroğlu,  “Her nerede ve ne iş yapacak olursanız olun, mutlaka o işi iyi yapan olun.” şeklinde konuştu. 

Salonda genç imam hatipli nesle seslenen Bekiroğlu, “Şimdilerde anlamayabilirsiniz, fakat şundan emin olun İmam Hatip Gençliğinden olmak sizlere çok değerler, çok olumlu artılar katacaktır.” Dedi ve yaşadığı bir anısını da öğrencilerle paylaşarak, bir okulda bütün arkadaşların, bedensel engelli bir arkadaşları için yapmaya çalıştıkları güzelliklerden, hep birlikte, bir birlerini önemseyen, kollayan bir gençlikten,  birliktelikten bahsetti ve “İşte ÖNDER Gençlik budur.” şeklinde konuştu. 

Geleceğin kadrolarında, sivil toplum örgütlerinde, şimdiki çalışanlardan daha da azimli, başarılı olacaklarını söylediği genç imam hatiplilere, saygı ve sevgilerini sunarak konuşmasını sonlandıran ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’na çiçeğini,  Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz takdim etti. Harun Tüysüz’de kısa konuşmasında Bekiroğlu’na teşekkür etti. Salonda dinleyici durumundaki gençliğin mesajları en güzel şekilde aldığına inandığını belirten Tüysüz, kendisi de Bekiroğlu’nun güzel beklentilerine katıldığını ifade etti.